• خداوند متعال بندگان را نیافرید، مگر آنکه او را بشناسند. پس هرگاه خدا را بشناسند، او را عبادت می کنند.
  • کسی که بدون «بصیرت» عمل می کند، همچون زنده ای است که در بیراهه می رود؛ پس هر چه سریع تر رود، از مقصد دورتر می شود.
  • هر که در چهار موقع ، مالک نفس خود باشد:هنگام رفاه و توسعه زندگی ، هنگام سختی و تنگ دستی ، هنگام اشتها و آرزو و هنگام خشم و غضب ؛ خداوند متعال بر جسم او، آتش را حرام می گرداند.
  • کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
ورود به سایت
واحد بیمه و درمان
دانلود
ورود به سایت
پرتال کانون مرکز
لیست ارزش معاملاتی املاک
آمار بازدید
بایگانی سایت
تارخ انتشار: سه‌شنبه 23 نوامبر 2021 - 14:13
کد: 5914

جزئیات جلسه مجمع عمومی | خندانی: نظر اداره کل تنقیح قوانین مجلس مرجع است؛ فرافکنی نکنید

سومین جلسه مجمع عمومی فوق العاده شورای عالی کانون ها و جوامع سردفتری به ریاست علی خندانی برگزار شد

جزئیات جلسه مجمع عمومی | خندانی: نظر اداره کل تنقیح قوانین مجلس مرجع است؛ فرافکنی نکنید

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، سومین جلسه مجمع عمومی فوق العاده شورای عالی کانون ها و جوامع سردفتری ساعت ۹ صبح روز سه شنبه مجمع عمومی شوراهای در سالن اجتماعات کانون سردفتران و دفتریاران مرکز (تهران) با حضور روسای کانون های سردفتران و دفتریاران کشور برگزار شد.

علی خندانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در این نشست گفت: از تمامی روسای کانون ها تشکر می کنم که صبوری کردند و در مقابل هجمه ها ایستادگی کردند تا حرمت و جایگاه ثبت سند رسمی طبق فرمایش مقام معظم رهبری حفظ شود.

وی افزود: ما امروز به جای اینکه به دنبال ترویج جایگاه ثبت سند رسمی باشیم داریم تلاش می کنیم تا بگوئیم ما صلاحیت ثبت سند رسمی را داریم و این جای تاسف دارد. تصور من این است که بهترین و سالم ترین، قدیمی ترین مجموعه های بخش خصوصی در حوزه حقوقی دفاتر اسناد رسمی هستند که متاسفانه از همه طرف مورد هجمه قرارگرفتیم.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اظهار کرد: رسانه ملی دفاع از حقوق و جایگاه دفاتر اسناد رسمی را حذف کرده و اجازه نمی دهند حقوقدانان از خود در برابر هجمه ها دفاع کنند و حتی دولت هم به تازگی اقداماتی را برای فشار به دفترخانه ها انجام داده است.

خندانی به موضوع استفساریه ماده ۲۹ قانون رسیدگی به جرائم رانندگی اشاره کرد و گفت: نظر اداره کل تنقیح قوانین و مقررات مجلس نظریه خود را اعلام کرده و دیگر جایی برای تکذیب و فرافکنی وجود ندارد. وقتی این اداره کل نظر کارشناسی می دهد دیگر کسی نمی تواند بگوید که ما قبول نداریم چون به بحث حقوقی و تخصصی است.

وی با بیان اینکه در پایان جلسه مجمع عمومی با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار و گفتگو خواهیم داشت گفت: معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان همراه دفاتر است و در این جلسه دیدگاه ها و نظرات مورد بحث و بررسی قرارخواهد گرفت.

در ادامه این جلسه سخنگوی کمیسیون ها هر یک گزارشات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

مناسبتها
شعار سال
پایگاه اطلاع رسانی کانون البرز
مناسبتها
پیوندها
اینفوگرافی