• خداوند متعال بندگان را نیافرید، مگر آنکه او را بشناسند. پس هرگاه خدا را بشناسند، او را عبادت می کنند.
  • کسی که بدون «بصیرت» عمل می کند، همچون زنده ای است که در بیراهه می رود؛ پس هر چه سریع تر رود، از مقصد دورتر می شود.
  • هر که در چهار موقع ، مالک نفس خود باشد:هنگام رفاه و توسعه زندگی ، هنگام سختی و تنگ دستی ، هنگام اشتها و آرزو و هنگام خشم و غضب ؛ خداوند متعال بر جسم او، آتش را حرام می گرداند.
  • کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
ورود به سایت
واحد بیمه و درمان
دانلود
ورود به سایت
پرتال کانون مرکز
لیست ارزش معاملاتی املاک
آمار بازدید
بایگانی سایت
تارخ انتشار: چهارشنبه 24 نوامبر 2021 - 21:32
کد: 5935

گزارش همایش یک روزه مجمع عمومی شورای عالی کانونها و جوامع سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز همایش یک روزه مجمع عمومی شورای عالی کانونها و جوامع سراسر کشور در مورخه دوم آذرماه هزاروچهارصد در محل سالن تجمعات کانون سردفتران و دفتریاران تهران و با حضور تمامی روسا و نمایندگان کانونها و جوامع سردفتری سراسر کشور برگزار شد . در ابتدای جلسه [&hellip

گزارش همایش یک روزه مجمع عمومی شورای عالی کانونها و جوامع سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز همایش یک روزه مجمع عمومی شورای عالی کانونها و جوامع سراسر کشور در مورخه دوم آذرماه هزاروچهارصد در محل سالن تجمعات کانون سردفتران و دفتریاران تهران و با حضور تمامی روسا و نمایندگان کانونها و جوامع سردفتری سراسر کشور برگزار شد . در ابتدای جلسه آقای خندانی ریاست محترم شورای عالی گزارش کاملی را از وضعیت موجود و همچنین انجام و پی گیری مصوبات جلسه قبل ارائه نمودند،همچنین مواردی را درخصوص نامه نگاری با سران نظام و پیگیری درخواست تجمعات قانونی از فرمانداری که منتج به نامه نگاری و رفع اشکالات شکلی و پاسخ به سوالات مراجع ذیربط در خصوص علت و محل تجمعات بوده و ملاقات با نمایندگان مجلس و شرکت در جلسات هیئت دولت جهت رسیدگی و اظهار نظر در مورد لوایح در حال تنظیم قوه مجریه و همکاری کارشناسی با نمایندگان جهت ارائه طرح های مربوط به دفاتر اسناد رسمی مطرح نمودند.
با عنایت به تشکیل کارگروه هایی جهت بررسی دقیق تر و رسیدگی موشکافانه از جمله کمیته خودرو ، کمیته پیگیری اصلاح آئین نامه ، کمیته پیگیری طرح تسهیل صدرو مجوزها، کمیته آینده صندوق بازنشستگی و بیمه و کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی در روزهای قبل و تشکیل جلسات مجازی توسط اعضای هر کارگروه سخنگویان این کمیته ها آقایان ساداتی،هادی،مسعودی نیا و غلامپور گزارشی را در خصوص راهکارهای عملی برای برون رفت از وضع موجود و پیشنهادات عملی ارائه نمودند . پس از ارائه گزارش کارگروهها مقرر شد موضوع دائمی شدن کارگروه ها تا اخذ نتیجه قطعی در جلسه آتی هیئت مدیره مطرح و به تصویب برسد. سپس با توجه به برنامه ملاقات با ریاست سازمان آقایان مرادی و محامد و سرخیل سه نفر از روسای کانون ها جهت بیان مشکلات و ترسیم وضع موجود دفاتر و در عین حال چگونگی حل این مشکلات به ریاست سازمان انتخاب شدند .اعضای مجمع ساعت ۲ بعد از ظهر در محل جلسات ریاست سازمان گرد هم آمده و جلسه با حضور ریاست و معاونین محترم سازمان با سخنان آقای اقبال معاونت محترم اسناد آغاز شد . با توجه به اشراف معاونت محترم به بسیاری از معضلات پیش روی دفاتراسناد رسمی این موضوعات به صورت کلی توسط ایشان به سمع ریاست رسید و از اصلاح آئین نامه و اختلافات کانون سردفتران و دفتریاران با شرکت رهگشا و نقل و انتقالات سردفتران و …..مباحثی مطرح شد . در ادامه جناب خندانی بصورت جزئی تر نکات مورد نظر را متذکر شده و تقاضای همراهی و همکاری بیشتری را از سازمان و قوه قضاییه داشتند. پس از سخنان آقای خندانی منتخبین مجمع نظرات و توقعات خود و مجمع و آحاد خانواده کتابت را بیان داشتند و در پایان ریاست سازمان طی سخنان مبسوطی به سوالات پاسخ داده و نقشه راه آینده سازمان در تعامل با حرفه کتابت را بیان داشتند و بر این تعامل تاکید نمودند .در خصوص موضوع اصلاح آئین نامه اعلام نمودند که این اصلاحات مورد تایید قرار گرفته و جهت امضاء ریاست قوه به دفتر ایشان ارسال شده است . در مورد نقل و انتقال با انتقاد از عدم وجود شیوه نامه موکدا دستور دادند که تنظیم شیوه نامه عملی گردیده و تا حد امکان و با رعایت صلاح و مصلحت اینکار فراهم گردد . از ضرورت وجود پژوهشگاه در حرفه کتابت در کانون نام برده و بیان داشتند که اگر این پژوهشگاه ایجاد شود در بخشنامه ها و آئین نامه های صادره میتوان نظر پژوهشگاه را مطالبه نموده و از طرفی از ظرفیت آن برای پیشنهادات لازم جهت رفع موانع استفاده شود .همچنین تشکیل کارگروه های فن آوری و آی تی را پیشنهاد داده که بتوان با مشاوره و همکاری با مسئولات ذیربط سازمان را در جهت ارتقاء و جایگاه منصب کتابت یاری نمایند . در مورد ماده ۲۹ و طرح تسهیل نیز همکاری کامل سازمان را اعلام نمودند . در پایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد وآل محمد خاتمه یافت .

پس از آن اعضای مجمع در دو گروه مجددا با ریاست سازمان و جناب اقبال به صورت جداگانه تشکیل جلسه داده و بصورت کاربردی پیشنهادات خود را مطرح نمودند. سپس اعضا در محل کانون تهران گرد هم آمده و نسبت به جمع بندی اقدامات و مصوبات اقدام نمودند. همایش در ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر به پایان رسید .

لازم به ذکر است که جناب خندانی و نمایندگان کانون در حضور ریاست سازمان بصورت جدی و با جسارت مطالب و حتی انتقادات صریح خود را بیان داشته و ریاست محترم سازمان با سعه صدر و در کمال دقت و آرامش و در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه به سخنان و پیشنهادات توجه نموده و در سخنان خود نیز کاملا بر همکاری و همیاری مجموعه سازمان با جامعه کتابت تاکید نمودند . آنچه که از جو حاکم بر جلسه و کلیات آن بر می آمد امیدواری به آینده تعاملات بوده و به نظر میرسد این تعاملات در آینده نزدیک نتایج خود را نشان خواهد داد .

تسلط ریاست سازمان بر امور مربوط به دفاتر محسوس بود که نشان از اهمیت جایگاه کتابت در نظر سازمان دارد .همچنین حضور جناب اقبال معاونت محترم امور اسناد که بصورت کلی اشرافیت کامل بر امور ثبتی دارند در سازمان غنیمت است و حضور جناب کارگر معاونت محترم توسعه فن آوری و خدمات الکترونیک سازمان نیز متذکر این نکته بود که آینده این منصب را باید در انفورماتیک و حوزه آی تی تعریف نمود که خوشبختانه هم ریاست محترم و هم معاونت محترم در این راه همراه و همدل خواهند بود .

همچنین در پایان این گزارش شایان ذکر است در جلسه روز گذشته اعضا شورایعالی کانونها و جوامع سردفتری با ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وهمچنین در جلسه ای که به اتفاق جناب آقای نصرتی ریاست محترم کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز با ایشان برگزار شد همگی حکایت از همراهی وهمگامی ریاست معظم سازمان ثبت بادفاترو بالا بودن سطح آگاهی ایشان و دلسوزی و امید به آینده دارد. انشاالله…

روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

مناسبتها
شعار سال
پایگاه اطلاع رسانی کانون البرز
مناسبتها
پیوندها
اینفوگرافی