• باز این چه شورش است که در خلق عالم است باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است
  • خداوند متعال بندگان را نیافرید، مگر آنکه او را بشناسند. پس هرگاه خدا را بشناسند، او را عبادت می کنند.
  • کسی که بدون «بصیرت» عمل می کند، همچون زنده ای است که در بیراهه می رود؛ پس هر چه سریع تر رود، از مقصد دورتر می شود.
  • هر که در چهار موقع ، مالک نفس خود باشد:هنگام رفاه و توسعه زندگی ، هنگام سختی و تنگ دستی ، هنگام اشتها و آرزو و هنگام خشم و غضب ؛ خداوند متعال بر جسم او، آتش را حرام می گرداند.
ورود به سایت
لیست مراکز درمانی
لیست ارزش معاملاتی املاک
آمار بازدید
بایگانی سایت
تارخ انتشار: دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
کد: 3902

رییس سازمان ثبت: در مبارزه با فساد اغماض نخواهیم داشت

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در ديدار با اعضاي شوراي عالي كانون‌ها و جوامع سردفتري گفت: در مبارزه با فساد اغماض نخواهيم داشت

رییس سازمان ثبت: در مبارزه با فساد اغماض نخواهیم داشت

به نقل از روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران مرکز، دكتر ذبيح الله خداييان در اين جلسه با بيان اينكه جامعه سردفتري همواره مورد احترام و اعتماد مردم است و اسناد تنظيم و ثبت شده موجب آرامش صاحبان سند است، گفت: اعتماد ايجاد شده مرهون زحمات افراد بسياري از گذشته تا زمان حال بوده است. سند رسمي در همه مراجع اعتبار دارد و اعتبار ندادن به آن جرم تلقي مي‌شود و از ضروري ترين وظايف ما، توسعه سند رسمي و اعتبار آن در جامعه است.

وي با اشاره به بند ۶۷ سياست حاكم بر برنامه ششم كه به تاكيد مقام معظم رهبري هم رسيده بر لزوم توسعه اعتبار سند رسمي تاكيد كرد و ادامه داد: توسعه اعتبار سند رسمي از جمله برنامه‌هاي سازمان ثبت و برنامه‌هاي تحولي قوه قضاييه در جامعه است. امروز هم طرح ارتقاي اعتبار سند رسمي در دستور كار كميسيون حقوقي و قضايي مجلس قرار دارد و اين همه تاكيد به دليل آثار اين توسعه در جامعه است كه ايجاد نظم و امنيت در جامعه از جمله آن به شمار مي رود.

دكتر خداييان مبارزه با پولشويي و پيشگيري از آن را با سند عادي محتمل دانست و ادامه داد: اين پول ها با سند رسمي قابل رديابي است. بانك هاي اطلاعاتي موجود و تنظيم و ثبت سند رسمي در اين راستا مي‌توانند با رديابي جلوي اين امر را بگيرند. همه بايد در راستاي ارتقا و توسعه سند رسمي تلاش كنيم و در اين زمينه همكاري جامعه سردفتري، سازمان ثبت و جامعه حقوقدانان ضروري است.

وي بر به روز رساني قوانين ثبتي تاكيد كرد و در اين زمينه همكاري جامعه سردفتري با سازمان ثبت را در به روز رساني قوانين و مقررات به خصوص در زمينه قانون مربوط به دفاتر اسناد رسمي خواستار شد.

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با تاكيد بر حراست از اعتمادي كه در بين مردم نسبت به دفاتر اسنادرسمي ايجاد شده گفت: بايد اين اعتماد پاس داشته شود و يكي از راه هاي افزايش اين اعتماد، مبارزه با مفاسد درون دستگاهي در درون جامعه سردفتري است. عمل نادرست برخي افراد، باعث بي اعتمادي و بدبين شدن مردم مي‌شود كه بايد با آنان مقابله كرد و در اين راستا نبايد اغماض داشت.

دكتر خداييان مبارزه با فساد را يكي از اهداف ثبت الكترونيك اسناد دانست و  مبارزه جدي با فساد را در دستور كار مجموعه ثبت عنوان كرد كه مورد چشم پوشي قرار نخواهد گرفت.

وي در پايان به “اتحاد و يكپارچگي” و “شفاف سازي همه كانون‌ها و جوامع سردفتري” و در نتيجه  ايجاد اعتماد بيشتر اشاره و خاطرنشان كرد: اسكن دفاتر جاري يكي از ديگر موارد است كه بايد مورد توجه قرار گيرد و جلوي از بين رفتن و جعل در اين موارد گرفته مي‌شود.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ورود به سامانه
مناسبت ها
شعار سال
پیوندها
راهنمای تنظیمات